Organizacja wyjazdów szkolnych

Wycieczki i wyjazdy jednodniowe są chętnie organizowane w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadpodstawowych. To doskonała okazja do odpoczynku od twardych ław szkolnych, integrację dzieci oraz możliwość pokazania im zabytków, atrakcyjnych turystycznie miejsc. Wyjazdy są organizowane przez wychowawców lub też przez samorząd klasowy. Istotne jest zorganizowanie planu wycieczki, przewozu oraz miejsc noclegowych. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest organizacja plany wycieczki, wybranie miejsca noclegowego. W przypadku grup zorganizowanych najlepszym rozwiązaniem jest szukanie schronisk młodzieżowych czy ośrodków wczasowych, przygotowanych na przyjmowanie dużych grup. Istotnym zagadnieniem jest również wyżywienie – najczęściej dla grup zorganizowanych ośrodki wczasowe posiadają specjalne, niskie ceny.

Organizacja podróży

W przypadku dużych grup (np. dwóch klas po 20-25 osób) najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie autokaru. Jeśli jednak nie zebrała się tak duża liczba chętnych alternatywą może być wynajem busa. Busy są znacznie szybsze, pasażerowie mogą liczyć na komfort i bezpieczeństwo.
Najlepsze przewozy busowe znajdziesz w naszej ofercie – przewóz busem Kielce.