Opakowania kartonowe jako element wizerunku firmy

Każda firma powinna mieć wypracowany spójny wizerunek, który będzie stanowił jej wizytówkę i wyróżniał ją na tle setek innych przedsiębiorstw. Wiedzą o tym właściciele najlepszych marek, których produkty zawsze kupimy w opakowaniu czy torebce opatrzonej logo firmowym. Jakie więc elementy będą stanowiły o rozpoznawalności naszej marki? Co powinniśmy zrobić, jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z biznesem?

Biuro

Jeśli nasz pomysł na biznes wymaga założenia biura, punktu obsługi czy sklepu, w którym będziemy obsługiwać klientów, powinniśmy je odpowiednio wyposażyć. Poza oczywistymi elementami wyposażenia należy zadbać o to, by w pomieszczeniu znajdowały się foldery reklamowe, na ścianach warto zawiesić plakaty nawiązujące tematyką do działalności naszej firmy.

Gadżety

Opakowania kartonowe, które ustawimy na regale w biurze, a w których przechowujemy dokumenty lub próbki produktów, warto wykonać na zamówienie, by stanowiły element reklamowy. Niech zawierają logo i nazwę naszej firmy, niech będą utrzymane w kolorystyce pasującej do kolorystyki naszej strony internetowej i folderów czy katalogów, które udostępniamy klientom.
Przydadzą się wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe: darmowe smycze, długopisy, proporczyki czy balony. Gadżety, podobnie jak wyżej wymienione pudełka na dokumenty, powinny mieć nadrukowane logo i nazwę firmy.

Pracownicy

Cóż z tego, że zamówimy piękne opakowania kartonowe i kolorowe gadżety, jeśli nasi pracownicy nie będą odpowiednio ubrani. Nie ma lepszej reklamy marki, jak profesjonalny i uprzejmy pracownik ubrany w stosowny strój.
Zlećmy więc profesjonalnej firmie wykonanie dla naszych pracowników gustownych uniformów, koniecznie zawierających elementy charakterystyczne dla wizerunku naszej firmy.

A na koniec…

Klient powinien otrzymać zakupiony u nas produkt gustownie zapakowany. Zadbajmy więc o to, by w naszym punkcie zawsze były firmowe opakowania kartonowe lub papierowe torebki. Nie pozwólmy sobie na bylejakość pod postacią foliowej torebki. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że klient po powrocie do domu nie wyrzuci ładnego pudełka, ale zachowa je i przypomni sobie o naszej firmie w odpowiednim czasie. Wówczas nie tylko wróci do nas, ale też poleci nasze usługi znajomym.

Powyższe rady mogą być przydatne początkującym biznesmenom. Wystarczy rozejrzeć się w dowolnej galerii handlowej – wszystkie rozpoznawalne marki mają w swych punktach sprzedaży przynajmniej część powyższych elementów. Jeśli chcemy odnieść sukces, nie możemy pozostać anonimowi.

Dużo informacji związaych z artykułem znajduje się na stronie Elanopack – opakowania kartonowe.