Odpowiednie łóżko i materac – co wybrać?

Jakość naszego snu należy przede wszystkim od naszego materaca i łóżka – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Mając tę wiedzę dalej jednak unikamy poszukiwania produktów, które faktycznie pozytywnie wpływałyby na nasze zdrowie. Zazwyczaj łóżko i materac kupujemy kierując się ceną – im niższa, tym lepsza. Musimy być świadomi, że takie wybory znacząco mogą wpłynąć na pogorszenie stanu naszego życia.

 

Łóżko ma znaczenie

Na polskim rynku znajdziemy setki producentów mebli do sypialni – wybranie konkretnego łóżka nie powinno być więc problemem. Okazuje się jednak, że im więcej możliwości, tym większy problem z wyborem! Producenci oferują nam modele wykonane z płyt drewnianych – to zdecydowana większość ofert. Takie meble, chociaż tanie, odznaczają się bardzo niską odpornością na uszkodzenia. Płyta meblowa jest cienka i miękka, przez co szybko może zacząć się wyginać i pękać. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybranie łóżka wykonanego z litego drewna.

Lite drewno pozyskiwane jest z buków, sosen i dębów – dzięki temu klienci mają sporą różnorodność kolorystyczną. Zanim jednak drewno trafi na stoły stolarskie musi być dokładnie wysuszone. Kolejno producent może zdecydować również o bejcowaniu czy lakierowaniu. Firmy takie jak visby.pl zaproponują nam łóżka oparte na ramie wykonane z litego drewna, które uzupełniono o wewnętrzne skrzynie do przechowywania pościeli czy tapicerowane zagłówki. Ciekawym rozwiązaniem są także półautomatyczne stelaże. Poza łóżkami z litego drewna tworzone są również eleganckie szafy, komody, szafki nocne a nawet toaletki!

 

Co z materacem?

Dobór materaca jest kluczowy, aby zapewnić naszemu kręgosłupowi odpowiednie podparcie i… zdrowie! W zależności od naszych preferencji wybierajmy materac twardszy lub bardziej miękki. Zwracajmy uwagę także na wypełnienie – może być wykonane z pianek, sprężyn, mat.

http://pilkarskieforum.com/ http://www.bimbi.pl/ http://opinie-turystyczne.pl ortodoncja katowice implanty Kraków