Nowoczesne domy w szkieletowe z drewna

Czy wybudowanie własnego domu jest dzisiaj problematyczne? Okazuje się, że nie – i wiele osób jest zdania, że jest to zdecydowanie lepszy krok niż kupno mieszkania w średnim czy dużym mieście. Porównując ceny będziemy zaskoczeni, gdyż w cenie mieszkania o wielkości ok. 50 metrów kwadratowych możemy… wybudować sobie dom. Jak to możliwe?

Własny dom z drewna

Wybudowanie domu jest dzisiaj znacznie prostsze niż kilka dekad temu, szczególnie kiedy pomyślimy o nowoczesnych konstrukcjach takich jak domy szkieletowe. Budownictwo takie przywędrowało do nas ze Skandynawii i dzisiaj znalazło wielu zwolenników. Firmy takie jak mawit.com.pl zaproponują nam wiele interesujących projektów domów szkieletowych, zarówno piętrowych, jak i parterowych. Domy takie wznoszone są w bardzo szybki czasie – w zależności od tego czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy też w stanie deweloperskim dom buduje się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Dzięki zastosowaniu drewna w przypadku domów szkieletowych budowa nie tylko idzie znacznie szybciej, ale też nie ma konieczności czekania na schnięcie poszczególnych elementów. W przypadku takich domów jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty.

Jak wznoszone są domy drewniane?

Pierwszym etapem wznoszenia domów drewnianych jest zawsze wybranie odpowiedniego projektu dopasowanego do potrzeb klienta. W ofercie topowych producentów znajdziemy domy parterowe, domy piętrowe, domy z możliwością zaaranżowania poddasza. Klienci mogą również zdecydować się na dom z tarasem czy garażem. Pierwszym etapem budowy jest wylewanie fundamentów oraz ustawienie komina. Kolejne to stawianie szkieletu, osadzanie gotowych ścian, tworzenie odpowiedniej izolacji termicznej, osadzanie dachu. Szacuje się, że dom drewniany budowany jest w czasie od kilku do kilkunastu tygodni w zależności od tego w jakim stanie ma być on oddany.

http://susiemakessupper.com https://lekkie-pioro.pl/czy-wiesz-jak-zabezpieczyc-meble-ogrodowe-na-zime/ https://esmeble.pl