Nowoczesna stolarka okienna – czym różni się od tej starszej generacji?

Współcześnie nowoczesna technologia pozwala nam na odejście od starych metod tworzenia stolarki okiennej. W przeszłości stosowano przede wszystkim tworzywa dostępne, ale niekoniecznie wytrzymałe, odporne na zmienne temperatury. Wynikiem zastosowania niskiej jakości tworzyw były same problemy!

Uszczelki i nieimpregnowane drewno

Podstawową wadą dawniej stosowanych materiałów – źle impregnowanego drewna i uszczelek z gumy – była ich niska żywotność. W przypadku drewna bardzo często dochodziło do rozwarstwiania się kolejnych warstw na linii słojów. Wynikało to przede wszystkim ze złego zabezpieczenia drewna, również z możliwości zalegania wewnątrz wilgoci, która po zamarznięciu rozpychała tworzywo.
W przypadku uszczelek kłopotem było najczęściej ich sztywnienie, łamanie, kruszenie. Guma po kilku latach sztywniała i mogła się kurczyć. Poprzez ten proces przez szczeliny do mieszkania wpadało chłodne powietrze.

Ja obecnie zmieniła się technologia tworzenia okien? Podstawą jest zastosowanie wysokogatunkowych mieszanek PCV oraz możliwość uzupełnienia ich uszczelkami z dodatkiem kauczuku, silikonu. Są one znacznie bardziej odporne na niszczenie, nawet po wielu latach.

Czytaj więcej na oknar-wroclaw.pl