Nie omiń najciekawszych atrakcji nadmorskich

Popularność polskiego morza jest coraz większa, na co składają się niezwykle malownicze krajobrazy, bogate w jod powietrze czy też urokliwa panorama miasta. Każdy turysta z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wystarczy zapewnić sobie nocleg w kwaterach Świnoujście czy też w innej nadmorskiej miejscowości i już można przystąpić do odkrywania okolicznych atrakcji, które dostępne są wręcz na wyciągnięcie ręki każdego z nas. Z czego możemy skorzystać w okolicach kwater Świnoujście?

Nocą kwatery Świnoujście, a za dnia odkrywanie lokalnych atrakcji

Kto nie słyszał, będąc w Świnoujściu, o powstałej w 1857 roku latarni morskiej? Jeśli o niej nie słyszał, to z pewnością udało mu się ją dostrzec. W 2000 roku przeszła ona gruntowny remont, który nadał jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Jest to największa latarnia morska nad naszym polskim morzem i jedna z najwyższych w Europie. 68 metrów wysokości i ponad 300 schodów do pokonania. Dla osób aktywnie wypoczywających, wdrapanie się na szczyt to okazja nie tylko do dotlenienia organizmu i spalenia zbędnych kalorii, ale również gwarancja podziwiania przepięknych widoków i panoramy miasta. Jak z takiej wysokości wyglądają kwatery Świnoujście, w których się zatrzymaliśmy? Warto doświadczyć tego wszystkiego na własne oczy.

Dla sympatyków historycznych budowli

W Świnoujściu mieści się Muzeum Rybołówstwa w dawnym ratuszu miejskim na Placu Rybaka. Jest to najstarsze muzeum w całym Świnoujściu, które powstało w latach 1804-1806. Jeśli interesuje nas możliwość zwiedzenia tego niesamowitego miejsca, to warto postawić na kwatery Świnoujście, które usytuowane są blisko tego obiektu turystycznego. Okazuje się, że najczęściej jedna wizyta to za mało. W muzeum tym możemy bowiem podziwiać eksponaty dotyczące fauny morza i oceanu, najróżniejsze narzędzia do połowu ryb oraz niesamowite modele żaglowców i statków rybackich. Dobrą wiadomością jest również to, że ceny biletów są bardzo przystępne, a muzeum jest otwarte od poniedziałku do niedzieli, czyli możemy wybrać dowolnie pasujący nam dzień.

Zapoznaj się z wakacyjną ofertą wypoczynku nad morzem Apartamenty na wyspie – kwatery świnoujście