Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód w Krakowie?

Wypożyczalnie samochodów w całej Polsce przeżywają prawdziwe odrodzenie. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać się w coraz tańszych połączeniach lotniczych, coraz większej potrzebie mobilności i niewątpliwej wygodzie takich rozwiązań. Jednak decydując się na wynajem auta Kraków Balice należy pamiętać, by zachować ostrożność i dokładnie zapoznać się z warunkami wynajmu. Na co zwrócić uwagę by bezpiecznie i mądrze wynająć samochód?

Opinia ma znaczenie!

Po pierwsze poznaj opinie o wypożyczalni. Poznasz je na forach internetowych, stronach wypożyczalni czy wśród znajomych. Ważnym jest, by wypożyczalnia samochodów Kraków miała dobre opinie i stosowała wyłącznie dobre i uczciwe praktyki wobec swoich klientów.

Diabeł zawsze tkwi szczegółach…

Po drugie poznaj/ustal dokładnie szczegóły wynajmu. Przede wszystkim porównaj, najlepiej w kilku wypożyczalniach, koszty. Bo poza ceną wynajmu samochodu musisz również liczyć się z kaucją (jest to kwota zazwyczaj blokowana na rachunku karty kredytowej) i limitem kilometrów. Sprawdź koniecznie, jakie są koszty, gdy ustalony limit zostanie przez Ciebie przekroczony, gdy zdecydujesz się na wynajem samochodów Kraków (np.http:/carfree.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow/pl/). Ponadto poznaj ceny usług dodatkowych, bo te mogą różnić się bardzo.

Kropka nad „i”

Po trzecie podpisz umowę. Powinny w niej (i w regulaminie, który zazwyczaj stanowi integralną część umowy) zostać zawarte szczegółowe informacje związane z wynajmem auta. Co ważne, przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytaj. W ten sposób unikniesz wielu rozczarowań, kosztów i stresu..

… i ruszaj w drogę!

Po czwarte, jedź ostrożnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konsekwencje łamania przepisów drogowych samochodem wypożyczonym ponosi, bowiem, wynajmujący.