Na co zwrócić uwagę wybierając materac do łóżeczka?

Niemowlę większość swojego dnia spędza na spaniu, dlatego logicznym wydaje się, że jego łóżeczko powinno stanowić jeden z ważniejszych elementów pokoju dziecięcego. Istotnie, nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego modelu, który będzie ściśle dostosowany do potrzeb malucha

 

Materac do łóżeczka a bezpieczeństwo dziecka

Szukając łóżeczka dla niemowlęcia warto zwrócić uwagę nie tylko na ramę, która ma zagwarantować maluchowi bezpieczeństwo, ale również na materac do łóżeczka, ponieważ to od niego przede wszystkim zależy jakość snu naszej pociechy. Bardzo istotną kwestią jest nie tylko zapewnienie dziecku maksymalnego komfortu, ale także bezpieczeństwa. Warto zatem zadbać o to, aby wybrany przez nas model był elastyczny, trwały, stabilny oraz odpowiedni dla delikatnej skóry maluszka.

Jaki materac do łóżeczka będzie odpowiedni?

Wybór materaca, choć z pozoru prosty, może okazać się dla rodziców największym wyzwaniem, z uwagi na niezwykle szeroki wachlarz produktów różniących się poszczególnymi parametrami, począwszy od wielkości modeli, po ich konstrukcję czy materiały, z których zostały wykonane. Materac do łóżeczka powinien być przede wszystkim maksymalnie dostosowany do wielkości ramy. Powinien wypełniać całą konstrukcję łóżeczka, ściśle przylegając do jego podłoża. Ważna jest grubość materaca, a także materiał, z którego został wykonany – warto sięgać po produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo zwróćmy uwagę na to, czy interesujący model jest hipoalergiczny oraz czy jest atestowany.