Jakie mocowania do rowerów można nabyć w sklepach?

Przechowywanie roweru w mieszkaniu nikogo już nie dziwi. Coraz więcej osób posiada bowiem wysokiej klasy rowery, których nie chce przechowywać w piwnicy, narażając je na skradzenie, czy też na balkonie, nie chroniąc ich przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Warto więc dowiedzieć się, jakie wieszaki do rowerów można nabyć w sklepach.

Wieszaki ścienne

Ścienne wieszaki na rowery są najpopularniejszymi z tego typu rozwiązań. Umożliwiają one wieszanie rowerów zarówno w pozycji pionowej – jeden obok drugiego, jak i w pozycji poziomej – jeden nad drugim. Są one stosunkowo niedrogie, dlatego wybiera je najwięcej osób. Warto jednak pamiętać, że w ich przypadku zamocowanie roweru wymaga nieco siły, by w prawidłowy sposób zaczepić koła pojazdów o uchwyty przytwierdzone do ściany.

Tradycyjne wieszaki ścienne można też wykonywać samodzielnie – w tym celu wystarczy nabyć kilka kątowników, linek oraz dybli. Samodzielne wykonanie ściennych uchwytów rowerowych jest polecane zwłaszcza tym osobom, które w jednym mieszkaniu przechowują więcej niż jeden rower.

Wieszaki sufitowe

Wieszak na rowery może być montowany nie tylko na ścianie, ale i na suficie. Tego typu wieszak jest wyposażony w bloczki i linki, dzięki którym bez trudu na suficie można powiesić pojazd o wadze nawet 25 kg bez narażania go na naprężenia.

Wieszak mocowany na suficie można wykorzystywać nawet w mieszkaniach w blokach wielorodzinnych, gdzie wysokość pomieszczeń wynosi od 2,5 do 3 m. Taka wysokość jest bowiem wystarczająca, by rower był powieszony na tyle wysoko, by nie przeszkadzać domownikom.

Wieszaki designerskie

Wieszaki tego typu są znacznie trudniej dostępne niż pozostałe dwa rodzaje. Można je zakupić głównie w sklepach z designerskimi meblami, gdyż zazwyczaj pełnią one dwojaką funkcję. Są one bowiem nie tylko wieszakiem rowerowym, ale także półką ścienną, która może posłużyć do przechowywania kluczy, składanych parasoli, poczty, rachunków czy innych drobiazgów. Półki te można montować zarówno w korytarzach, jak i w sypialniach lub pokojach dziennych.

Designerskie wieszaki do mocowania rowerów są produkowane zwykle z solidnego drewna, które pozwala zakładać na nie nawet ciężkie rowery holenderskie. Wadą tego typu mocowań z pewnością jest ich wysoka cena oraz fakt, iż służą one do przechowywania jedynie jednego roweru – w przypadku posiadania kilku pojazdów nie sprawdzają się one w ogóle. Uchwyty te z pewnością są jednak najelegantszym wyborem ze wszystkich możliwych wieszaków na rowery dostępnych w sklepach.

Wieszak na rowery znajdziesz na Calus-p.pl