Meble ogrodowe z technorattanu w romantycznym zakątku

Romantyczne zakątki ogrodowe od zawsze cieszyły się wielką popularnością. Stanowiły nieodzowną część staroświeckich ogrodów w duchu angielskim, gdzie pełniły rolę miejsc sekretnych spotkań kochanków. Dzisiaj ten romantyzm przestrzeni ogrodowych ma nieco innych charakter, nie tylko miłosny. W jakiejś części spełnia klasyczne postulaty romantyzmu dziewiętnastowiecznego, bo stawia na inspiracje czystą naturą, rozległymi pejzażami, zjawiskowym pięknem, ale poddany zostaje nowoczesnej interpretacji, czego dowodem są meble ogrodowe z technorattanu. Przedmioty, które z ochotą wybieramy do romantycznych zakątków we współczesnych ogrodach.

Białe meble ogrodowe z technorattanu

Kolorem, który pozwala na malowanie romantycznych obrazów wyobraźni, jest biel. W ujęciu nieco retro, w odniesieniu do stylistyki angielskiej czy prowansalskiej. Do dawnych przestrzeni pałacowych ogrodów. Do elegancji białych altanek w angielskim stylu. Do wytwornego otoczenia dziewiętnastowiecznych willi. Meble ogrodowe z technorattanu umożliwiają naśladowanie takich romantycznych kompozycji. Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, ale to właśnie w bieli prezentują się nad wyraz romantycznie. Zwłaszcza gdy utrzymane są w klasycznej stylistyce, a ich wzornictwo odsyła nas do elegancji w duchu retro. Technorattanowe meble to udane połączenie tradycyjnej estetyki z nowoczesnością i jej wymogami w zakresie komfortu oraz użyteczności.

Technorattanowe meble do romantycznej altanki

Urzeczywistnieniem marzeń o romantycznym miejscu w ogrodzie jest chyba najbardziej drewniana altanka pomalowana na biało, która swój czar ujawnia w pełni wieczorem lub nocą. Kiedy udekorujemy ją lampionami czy drobnymi światełkami. W takiej altance motyw ognia pojawić się może pod postacią klimatycznego paleniska gazowego, wyglądającego jak elegancki stolik. Posiedzieć sobie przy płomieniu, w blasku świec, w altance otoczonej różaną rabatką? Technorattanowy zestaw wypoczynkowy okaże się niezastąpiony pod tym względem. Nie tylko dopełni romantyczną wizję plastyczną, ale zagwarantuje komfortowe miejsce do posiedzenia, do porozmawiania, do podania romantycznej kolacji z winem.

http://ladnytaras.pl/jakie-oswietlenie-na-taras-wybrac-aby-odpoczywac-rowniez-wieczorami/ http://easi-ta-events.com/wygodne-meble-ogrodowe-lezaki-na-taras/ https://bhtm.org/zadbaj-o-swoja-przyszlosc-juz-teraz/