Masaż leczniczy jako metoda niwelowania stresu

Żyjemy w świecie, gdzie stres towarzyszy nam na co dzień, zarówno w pracy jak i życiu rodzinnym. Jego kumulacja powoduje tylko problemy emocjonalne, ale także negatywne odczucia somatyczne, które odczuwamy jako napięcie oraz ból mięśni. Metodą na zniwelowanie tego typu objawów może by masaż leczniczy.

Ulga w gabinecie

Na taki masaż najlepiej udać się do osoby wyspecjalizowanej w masażach głębokich tkanek, takiej jak fizjoterapeuta. Zna on bardzo dobrze ciało ludzkie i budowę mięśni oraz potrafi w taki sposób wykonać masaż leczniczy, by rzeczywiście pomóc a nie zaszkodzić.

Należy zaś unikać amatorów, którzy reklamują masaże lecznicze w bardzo niskich cenach, ponieważ po tego typu zabiegu możemy wyjść z dodatkowym bólem lub naciągnięciem ścięgien. Jeżeli zdecydujemy się na masaż leczniczy to najlepiej wybrać cenionego specjalistę.

Relaks dla mięśni

Prawidłowo wykonany zabieg masażu sprawia, że znika napięcie mięśni a wraz z nim cały ból. Masażysta może skupić się na samych plecach czyli kręgosłupie, ale także wymasować kończyny i twarz. Działa to rozluźniająco, odstresowująco i poprawia elastyczność.

Oczywiście by pozbyć się bólu mięśni wynikającego z napięcia nie wystarczy zazwyczaj jeden masaż, trzeba ich wykonać całą serię, a jeżeli czynnik stresowy stale występuje naszym życiu, to prawdopodobnie masaże będą nam potrzebne aż do jego ustąpienia, na przykład raz w tygodniu.

Zamiast terapii

Masaż leczniczy pomaga przywrócić równowagę emocjonalną , ponieważ pozwala się odprężyć. Na co dzień nawet jeżeli chcemy rozluźnić spięte mięśnie nie zawsze się nam to udaje, ponieważ nie potrafimy tego zrobić skutecznie.

W gabinecie podczas masażu leczniczego fizjoterapeuta dopilnuje, by żaden mięsień nie został ominięty, więc poczujemy całkowite rozluźnienie, co pozytywnie działa także na emocje i psychikę. Takie masaże lecznicze mogą być prawdziwą terapią dla zapracowanych, zestresowanych i zmęczonych codziennymi ciężkimi obowiązkami.

Warto zainwestować w swoje zdrowie. Już jedna sesja masażu czyni wielką różnicę dla samopoczucia fizycznego i psychicznego.

Masaż leczniczy znajdziesz w ofercie Manicure i pedicure dostępne są w ofercie Medica SPA Warszawa