Manicure żelowy – co o nim musisz wiedzieć?

XXI wiek to czas, w którym mamy coraz więcej możliwości, aby zadbać o siebie i o swój wygląd. Co chwila pojawiają się bowiem nowe techniki, które pozwalają nam coraz to lepiej się prezentować. Jedną z takich nowinek jest właśnie metoda żelowa zdobienia paznokci. Na czym ona polega?

Manicure żelowy – co to w ogóle jest?

Zacznijmy od tego, jak w ogóle wygląda metoda żelowa zdobienia paznokci. Otóż na początek musimy ładnie wyprofilować płytkę paznokcia i oczyścić ją oraz zrobić porządek ze skórkami. Dalej trzeba położyć warstwę specjalnego primeru. Następnie przychodzi czas na kolejne warstwy żeli, które utwardzane są dodatkowo za pomocą lampy UV.

Generalnie rzecz ujmując oczywiście istnieje możliwość wykonania przeróżnych wzorków i innych, bardziej skomplikowanych zdobień. Co więcej – za pomocą samego żelu można właśnie wydłużyć i ładnie wyprofilować płytkę paznokcia. Warto jeszcze dodać, że oczywiście metodę żelową zdobienia paznokci połączyć można także i z tipsami.

Co odróżnia manicure żelowy od hybrydowego?

Na pierwszy rzut oka wiele osób zapewne powie,że w zasadzie to ta metoda żelowa zdobienia paznokci całkiem podobna jest do hybrydy. Co ją jednak odróżnia? Przede wszystkim właśnie możliwość przedłużenia i odbudowy plytkipłytki paznokcia.

To jednak oczywiście nie wszystko. Manicure hybrydowy jest generalnie tańszy nieco, leczże niestety też charakteryzuje się nieco bardziej sztucznym wyglądem.

Jakie są zalety metody żelowej zdobienia paznokci?

No właśnie, jakie są zalety takiej metody? Przede wszystkim manicure żelowy jest naprawdę wytrzymały. Może on utrzymywać się na paznokciach w nienaruszonym stanie przez dwa – cztery tygodnie. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak szybko rośnie nasza płytka paznokcia, czy pracujemy dużo rękoma itp.

Warto jeszcze zaznaczyć, że oczywiście zaletą takiego manicure jest to, że świetnie sprawdza się u osób, które mają krótsze i zniszczone paznokcie, albo u osób, które cenią sobie dłuższy manicure. Trzeba także pamiętać o tym, że taki manicure prezentuje się całkiem naturalnie.

Jak wybrać gabinet od manicure?

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednej sprawie, a mianowicie o tym, jak wybrać taki gabinet, gdzie zrobimy nasz manicure. W szczególności trzeba tu bowiem pamiętać o tym, że choćby obcinanie skórek jest już pewną ingerencją.

W związku z tym musimy mieć pewność, że miejsce, do którego idziemy na pewno jest czyste, końcówki sprzętu są wymieniane itp. Oczywiście osoba, do której idziemy powinna mieć doświadczenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/

ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy