Lite drewno i jego zalety – zainwestuj w przyszłość!

Trwałość, odporność na uszkodzenia, wnikanie brudu – to tylko niektóre z zalet litego drewna, o których wiedzieli już nas przodkowie. Wykorzystanie tego materiału do produkcji mebli, ale i innych przedmiotów, miało miejsce już setki lat temu. Dzisiaj lite drewno jest tak samo cenione, jednak tworzy się z niego przede wszystkim eleganckie meble dedykowane do salonów, sypialni, również kuchni. Czy takie meble to dobra inwestycja?

Co warto wiedzieć o litym drewnie?

Lite drewno jest materiałem pozyskiwanym w Polsce z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Oczywiście klienci mogą zażyczyć sobie innych gatunków drewna, jednak czas oczekiwania i cena mogą być wtedy znacznie wyższe. Lite drewno jest odpowiednio selekcjonowane: wybierane są bele pozbawione sęków, skaz. Kolejno bele dostarczane są do magazynów, gdzie przez kilka tygodni podlegają procesom suszenia. To bardzo istotny etap, gdyż wysuszone drewno będzie wolne od pleśni, bakterii. Dopiero po wysuszeniu możliwe jest dostarczenie bal drewnianych do pracowni stolarskich i poddanie ich pierwszym obróbkom. Asortyment mebli z drewna jest dość szeroki: od łóżek drewnianych, poprzez komody i szafki nocne, aż po toaletki i szafy tworzone na wymiar. Drewno może zostać dodatkowo zabezpieczone poprzez zastosowanie lakierów i bejc, mogą one także nieznacznie zmienić kolor drewna.

Dodatkowe propozycje producentów mebli drewnianych

Wiele z oferowanych mebli z drewna posiada dodatkowe funkcje, wśród na nich na uwagę zasługują łóżka ze skrzyniami wewnątrz. Dzięki nim możliwe jest zyskanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania ubrań, pościeli. Wśród mebli drewnianych znajdziemy również eleganckie toaletki o nowoczesnym designie, które z pewnością przyczynią się do zmiany charakteru sypialni czy garderoby.

DarkOrbit - Kosmiczna gra na przeglądarke https://dziendobry.tvn.pl/a/taras-jak-drugi-salon-podpowiadamy-co-powinno-sie-w-nim-znalezc https://czterykaty.pl/czterykaty/7,69505,26102351,modny-ogrod-balkon-i-taras-przeglad-trendow.html ortodoncja katowice torby ozdobne