Kuchnia pełna światła i eleganckich materiałów

Elegancka kuchnia, dopasowana do potrzeb domowników może stać się centralnym punktem w każdym domu. Konieczne jest jednak jej odpowiednie wyposażenie i nadanie jej charakteru. Jak to możliwe? Z pewnością przez wybranie odpowiednich mebli!

Kuchnia z charakterem – ozdób ją wykwintnymi meblami

Wśród licznych stylów i możliwości, jakie dają nam producenci mebli, warto zainteresować się stylem angielskim. Jest to wystrój wnętrz nawiązujący do rustykalnych wzorów Anglii. Królują w nim jasne kolory, przeszklenia oraz motywy kwiatów i owoców. W Polsce taka kuchnia z pewnością będzie się interesująco wyróżniać. Pozwoli także na stworzenie nietuzinkowego wnętrza, w którym każdy z nas chętnie będzie przebywał. Klimat angielskiej kuchni pomoże nam odwzorować firma alameble.pl!

Kuchnia angielska to przede wszystkim rustykalne meble. Wybierajmy białe szafki stojące i wiszące, najlepiej posiadające przeszklone fronty, aby móc zajrzeć do ich wnętrza. Takie przeszklenia nadadzą bardziej przytulnego wrażenia pomieszczeniu. Drugim, bardzo istotnym elementem jest zlew. Koniecznie musi być on inspirowany stylem industrialnym. Tego typu rozwiązania znajdziemy w popularnych sieciówkach budowlanych czy sklepach z dodatkami do domów.

Zamiast klasycznej szafki pod zlewem, kryjącej kosz na śmieci, wykorzystajmy… prostą, jasną zasłonkę, najlepiej w ozdobioną wzorami owoców, warzyw, kwiatów. Taka firanka nada konstrukcji mebli lekkości!

Interesujące dodatki – ceramika i szkło!

Charakteru naszej angielskiej kuchni nadadzą interesujące dodatki. Przede wszystkim niech będą to nietuzinkowe wazony w stylu retro, np. kanki na mleko czy dzbany. Umieszczajmy w nich polne kwiaty. Półki i regały wypełnijmy ceramiką oraz puszkami, w których będziemy przechowywali kawę, cukier, herbatę, makarony, etc.