Jakie zadaszenia tarasu wybrać?

Wybór tarasoli na nasz taras to strzał w dziesiątkę – taka konstrukcja nie tylko podniesie estetykę powierzchni tarasowej, ale przede wszystkim skutecznie ochroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Zastosowanie tarasoli jest coraz powszechniejsze w Polsce – widać je zarówno na przydomowych tarasach, jak i w ogrodach. Czy to rozwiązanie dobre i dla nas?

 

W poszukiwaniu funkcjonalności i estetyki

Nowoczesne zadaszenia tarasu przyciągają wzrok – nie ma co do tego wątpliwości. Tarasole są projektowane z dużą dbałością o detale, przez co produkt ten pomoże nam także zadbać o estetykę przestrzeni. Projektanci wybierają materiały o wysokiej trwałości. Zadaniem tarasoli będzie nie tylko chronienie nas przed promieniami słonecznym, ale również niespodziewanym deszczem.

 

Jak wznoszona jest tarasola?

Konstrukcja tarasoli składa się z profili aluminiowych malowanych proszkowo – taka technologia sprawia, że tworzywo to odporne jest na wnikanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Konstrukcja jest modułowa co oznacza, że możliwe jest zadaszenie dużej powierzchni tarasu przy zastosowaniu minimalnej ilości podpór. Konstrukcja tarasoli jest odporna na podmuchy dochodzące o 120 km/h.

 

Wybierz odpowiednie zadaszenie!

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Najczęściej wybieranym modele jest zadaszenie lamelowe, wykonywane z profili aluminiowych. Lamele obracają się o 135 stopni – użytkownik sam decyduje o kącie ich ułożenia i o tym, jak wiele słońca wpada pod dach. Lamele nie nagrzewają się, przez co w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód. Drugi rodzaj zadaszenia wykonywany jest z tkanin poliestrowych, odpornych na wnikanie brudu, działanie wilgoci czy promieniowanie słoneczne. Tkaniny techniczne nie tracą swojego koloru nawet po wielu latach użytkowania, nie blakną. Dach może być rozkładany automatycznie lub manualnie.

http://forum.lca.pl/ http://opinie-turystyczne.pl strona ortodoncja katowice implanty Kraków