Jaki kierunek na tegoroczne wczasy wybrać?

Pomimo że za oknem trzaska mróz warto zastanowić się nad kolejnymi wczasami – zima to idealna pora na bukowanie wyjazdów wakacyjnych, głównie z powodu licznych promocji i obniżonych cen. Jakie kierunki powinniśmy wziąć pod uwagę? Czy korzystanie z usług biura podróży to dobra opcja?
Jeszcze do niedawna Polacy najczęściej wyjeżdżali do Egiptu, Tunezji, Turcji. Niestety, w związku z podwyższonym ryzykiem zamachów terrorystycznych w miejscowościach turystycznych większość z nas zrewidowała swoje plany, nawet kosztem utraty zaliczek. Zamiast tego planują oni urlop nad polskim morzem lub też wyjazd nad niezawodną Chorwację. Ta ostatnia ceniona jest przez Polaków za wspaniałą pogodę, piękne krajobrazy oraz możliwość zwiedzania. Chorwacja to także doskonała baza wypadowa w takie miejsca jak Bośnia, Czarnogóra.

Wyjazd z biurem podróży – czy to trafiony pomysł?

Coraz więcej Polaków decyduje się na skorzystanie z pomocy biura podróży. Taki rodzaj wyjazdu jest całkowicie organizowany przez touroperatora. Wybierając się do biura podróży powinniśmy mieć jednak jakiekolwiek pojęcie o tym gdzie chcielibyśmy polecieć, jakie są nasze możliwości finansowe oraz to, jakie są nasze oczekiwania względem urlopu. Zazwyczaj większość klientów biura podróży zadowala się wypoczynkiem nad brzegiem basenu czy też nad morzem. Inni pragną aktywnie spędzać czas, np. podczas zwiedzania okolicy rowerem. Biuro podróży oferuje również wycieczki fakultatywne, dostępne już podczas wyjazdu. Są one jednak dodatkowo płatne.
Co wchodzi w skład kupionej wycieczki? Przede wszystkim ą to bilety lotnicze, transfer z i na lotnisko, zakwaterowanie w wybranym hotelu, wyżywienie, możliwość korzystania z hotelowych udogodnień, opieka pilota lub rezydenta, ubezpieczenie turystyczne. Warto rozważyć wyjazdy na Dominikanę last minute, Seszele – są one obecnie znacznie tańsze!