Jak zrobić manikiur hybrydowy?

Ceny za wykonanie manikiuru hybrydowego w gabinecie kosmetycznym są często tak wysokie, że dużo taniej może nas wynieść zainwestowanie we własną lampę i lakiery hybrydowe do paznokci. Samodzielne zrobienie hybryd nie jest wcale takie trudne, o ile nabierze się wprawy, dlatego nie przejmujmy się, jeśli pierwszym razem nasze paznokcie nie wyszły idealnie.

Co potrzebujemy do manikiuru hybrydowego?

Jeżeli chcemy zacząć malować nasze paznokcie lakierami hybrydowymi, to najpierw musimy nabyć kilka niezbędnych nam akcesoriów. Najważniejszym i najbardziej kosztownym z nich jest oczywiście kupno lampy UV albo LED. Ich ceny jednak ostatnio bardzo spadły i możemy kupić niewielką lampę już za kilkadziesiąt złotych. Warto zakupić ją od razu w komplecie startowym, gdzie znajdziemy także kilka lakierów hybrydowych, pilniki, aceton do zmywania lakieru, waciki, oliwkę do skórek, bonder i odtłuszczacz. W ten sposób, za jednym zamachem uzbroimy się we wszystko, co na samym początku będzie nam potrzebne. W dodatku takie zestawy zawierają często niewielkie książeczki z instrukcją i radami, jak najlepiej wykonywać manikiur hybrydowy.

Jak wykonać manikiur hybrydowy ‒ kilka dobrych rad

Malując samodzielnie po raz pierwszy paznokcie lakierami hybrydowymi, pamiętajmy, by robić to wtedy, kiedy mamy dużo wolnego czasu i nigdzie nam się nie spieszy. Musimy być bowiem przygotowane na to, że za pierwszym razem wykonanie hybryd może nam zabrać sporo czasu.

Rozpoczynamy od zmatowienia płytki paznokcia, następnie przy pomocy wacika bezpyłowego nasączonego odtłuszczaczem odtłuścimy je. Potem nakładamy bardzo cienką warstwę bondera. Odczekujemy 30 s, po czym rozprowadzimy na paznokciach bazę pod lakier i wkładamy dłoń do lampy. Trzymamy ją tam ok. 2 min (jeśli zamiast lampy UV posiadamy lampę LED ten czas skróci się do zaledwie 30s). Następnie szybko nakładamy lakier hybrydowy. Pamiętajmy, by nakładać go naprawdę niewiele! Znowu wkładamy dłoń do lampy. Jeżeli chcemy, by nasze paznokcie miały bardziej intensywny kolor, to rozprowadzamy kolejną warstwę lakieru hybrydowego i znowu wkładamy naszą dłoń do lampy. Na koniec utwardzamy lakier specjalnym topem i w ten sposób nasz manikiur hybrydowy jest już gotów!

Nie powinnyśmy się zrażać, jeżeli za pierwszym razem nasze paznokcie nie będą wyglądały tak, jak to sobie wymarzyłyśmy. Nakładanie lakieru hybrydowego wymaga nieco treningu, ale już po kilku próbach efekt na naszych paznokciach nie powinien różnić się wcale od tego, jaki uzyskałybyśmy w gabinecie kosmetycznym!

Akcesoria do tego typu zabiegów znajdziesz na Seol Cosmetics – lakiery hybrydowe do paznokci.