Jak zostać skutecznym windykatorem? Szkolenia z windykacji

Popularnym obecnie narzędziem, które ma skrócić czas oczekiwania na dostęp do produktu czy usługi, są pożyczki. Kiedy w danej chwili nie stać nas na kupno np. niezbędnego nam do dojazdu do pracy samochodu, zaciągamy dług, który spłacamy w ratach. Wielu dłużników jednak nie wywiązuje się z tego obowiązku. Wtedy do akcji wkracza windykator.

Kim jest windykator?


Popularność pożyczek stale rośnie. Zaciągamy je zwłaszcza na większe wydatki, takie jak kupno mieszkania, samochodu czy remont domu. Zdarza się również, że kiedy nie możemy sobie pozwolić na jednorazowe opłacenie nowego komputera czy telefonu, decydujemy się daną kwotę rozłożyć na raty. Niestety, wiele osób mimo zadeklarowania regularnej spłaty długu, zapomina czy próbuje się uchylać od spłacania rat. Firma, której zależy na ściągnięciu z dłużnika zaległości, prosi wtedy o pomoc windykatora.
Windykatora nie należy mylić z komornikiem czy policjantem. Jego obowiązki nie polegają na przeszukiwaniu mieszkania dłużnika czy licytowaniu jego majątku. Windykator to pośrednik, który ma doprowadzić do ugody między wierzycielem a dłużnikiem. Ta polegać może np. na rozłożeniu spłaty zadłużenia na jeszcze mniejsze raty.

Windykacja – odpowiedzialna i trudna praca


Windykowanie długów nie należy do przyjemności. Praca windykatora jest niezwykle wymagająca. Musi on bowiem doprowadzić do ugody z dłużnikiem, który często nie jest skory do współpracy.
Dłużnicy bywają agresywni wobec windykatora, a ten nie może sobie pozwolić na wybuch agresji czy groźny karalne. Co więcej, musi być skuteczny, stosując dozwolone metody. Nie wolno mu zastraszać, nachodzić czy przeszukiwać mieszkania dłużnika.

Szkolenia z windykacji – sposób na zwiększenie swoich kompetencji


Ponieważ windykacja długów to spora odpowiedzialność, należy mieć do niej odpowiednie przygotowanie. Te zdobędziemy na specjalistycznych szkoleniach z windykacji.
Uczestnicząc w szkoleniu z windykacji, poznamy skuteczne sposoby prowadzenia negocjacji z dłużnikami. Nauczymy się, jak być skutecznym, ale nie łamać prawa i nie dopuszczać do zastraszania dłużnika. Szkolenia z windykacji to doskonały sposób na to, żeby poznać zasady skutecznej komunikacji, a także prawa i obowiązki windykatora. Ta wiedza i umiejętności z pewnością przydadzą nam się w późniejszej pracy.

Tekst powstał we współpracy z firmą WLR – szkolenia z windykacji