Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Kiedy podejmiemy decyzję o założeniu firmy i zdecydujemy, że chcemy ją prowadzić jako spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, powinniśmy przygotować się na szereg formalności, które będziemy zobowiązani załatwić.

Od czego zacząć zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Przede wszystkim zanim przejdziemy do rejestracji spółki powinniśmy na wstępie określić wysokość wniesionego kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez właścicieli spółki (wynosi on minimum 5 tysięcy złotych).

Następnym krokiem jest ustanowienie organów spółki, czyli prezesa zastępcy prezesa i innych.

Kolejno, dysponując powyższymi danymi powinniśmy spisać jej umowę. Wymogiem jaki został nałożony odgórnie przez przepisy prawa, jest ten aby umowa spółki została zawarta w formie aktu notarialnego. W związku z powyższym czeka nas odpłatna wizyta u notariusza.

Jak zarejestrować spółkę w Krajowym Rejestrze Sądowym?

Kiedy dopełnione zostaną wyżej wspomniane formalności, przychodzi czas na to, aby złożyć wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego o wpisanie spółki do rejestru spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeżeli nie wiemy jak się do tego zabrać, a zależy nam na tym aby dokumentacja została przygotowana jak najszybciej wówczas możemy zlecić rejestrację kancelarii, dla której obsługa prawna spółek to chleb powszedni i ma na swoim koncie wiele takich przeprowadzonych czynności.

Oczywiście musimy przygotować się na spory koszt związany z wykonaniem dla nas takiej usługi, jednak jeżeli nie mamy doświadczenia w tego typu sprawach to niewątpliwie warto z niej skorzystać.

Jakie formalności powinniśmy jeszcze załatwić w związku z nowopowstałą firmą?

Oprócz wpisu do KRS, powinniśmy jeszcze dysponować Numerem Identyfikacji Podatkowej (NIP) oraz numerem REGON. Złożenie wniosków o nadanie tych numerów możemy również zlecić firmie zewnętrznej przy okazji zlecenie rejestracji spółki w KRS.

Obsługa prawna spółek, to bardzo często kompleksowe działanie zaczynając od pomocy w sporządzeniu umowy spółki, poprzez składanie wniosków o nadanie odpowiednich numerów, a kończąc na zgłoszeniach do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ponadto warto mieć na uwadze fakt, że taka współpraca może nam się przydać również w dłuższej perspektywie, ze względu na różnorodne okoliczności w których wsparcie z zakresu obsługi prawnej spółek to absolutna konieczność.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

https://holard.net/jaki-dach-na-taras-wybrac-aby-cieszyc-sie-latem/ http://www.przedszkole-pinokio.pl/ http://www.bimbi.pl/ licówki Kraków ortodoncja katowice