Jak zabezpieczyć niegarażowane auto w czasie mroźnych nocy?

Zima rozgościła się u nas na dobre. Dla kierowców spadające poniżej zera temperatury oznaczają sporo utrudnień. Problemem może być nie tylko poruszanie się po śliskiej nawierzchni, ale również przygotowanie samochodu do użycia po mroźnej nocy. Jak właściciele niegarażowanych aut mogą poradzić sobie z pogodowymi niedogodnościami? Sprawdź!

Pokrowiec na samochód i osłonka aluminiowa

Nie uśmiecha Ci się spędzanie kilkunastu minut na odśnieżaniu i drapaniu szyb  przed wyjazdem o poranku do pracy? Jednym z najprostszych, praktykowanym od lat sposobem na uniknięcie znienawidzonej przez wszystkich kierowców czynności jest zabezpieczenie samochodu pokrowcem. W dobrych sklepach z częściami i akcesoriami motoryzacyjnymi (na przykład na stronie motopiema.pl) znajdziesz osłony o zróżnicowanej wielkości. Wśród dostępnych modeli znajdują się osłony obejmujące tylko szybkę oraz większe modele, które zabezpieczą karoserię i zamki.

Odmrażacze do szyb i zamków

Nieocenionym pomocnikiem w awaryjnych sytuacjach okaże się odmrażacz do szyb. Aby pozbyć się lodu ograniczającego widoczność, wystarczy spryskać szyby płynem zamkniętym w wygodnej u użyciu butelce ze sprayem. Co ważne, składniki zawarte w płynie sprawiają, że kolejnego dnia usunięcie lodu z szyby będzie jeszcze łatwiejsze.

W parze z odmrażaczem do szyb idzie również odmrażacz do zamków. Specjalne środki wzbogacone są w smary i inhibitory korozji, które dodatkowo pielęgnują od środka mechanizmy zamykające auto.

Woskowanie

Nie daj się zaskoczyć zimie! Zanim nadejdą ostre mrozy, warto dokładnie nawoskować auto. Zabieg ten skutecznie ochroni karoserię przed zniszczeniem i zapewni jej głęboki kolor. Samochód możesz nawoskować własnoręcznie lub zlecić to zadanie specjalistom.

https://powloki.com.pl/dopasowana-do-potrzeb-stolarka-okienna/ http://meble.nom.pl/jak-urzadzic-funkcjonalny-taras/ https://benmizrachi.com/rodzaje-okien-jaka-stolarke-okienna-wybrac/