Jak wybudować dom niskim kosztem?

Budowa domu od dawna kojarzy się przede wszystkim z olbrzymimi pieniędzmi oraz długim czasem, w którym wylewane są fundamenty, konieczne jest załatwienie miliona spraw administracyjnych. Dzisiaj na szczęście budowa domu nie musi być ani kosztowna, ani długotrwała. Wszystko za sprawą możliwości wybudowania domu z drewna. Co warto wiedzieć o konstrukcjach szkieletowych?

Skąd ta niskie koszty budowy?

Wybudowanie domu z drewna to interesująca alternatywa dla każdego, kto pragnie mieszkać we własnym domu. Przede wszystkim domy takie tworzone są z konstrukcji drewnianych – nie ma potrzeb oczekiwania na cieplejsze dni. Jedynym elementem wymagającym wyschnięcia są fundamenty.
Niskie koszty udowy domów drewnianych wynikają przede wszystkim z wykorzystania konkretnych materiałów. Stosunkowo wysokie koszty związane są z dociepleniem takich domów, gdyż z założenia mają one spełniać warunki zabudowy pasywnej. Wykorzystanie wysokiej klasy materiałów jest konieczne!
koszt budowy domu drewnianego jest o ok. 35% niższy niż w przypadku domu murowanego. Kiedy zaciągamy kredyt taki procent może znacząco obniżyć zobowiązanie finansowe, zmniejszyć ilość i wysokość raty.
Skąd wziąć projekt domu z drewna? Znajdziemy je w topowych firmach, takich jak mawit.com.pl. Wśród licznych projektów znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Wszystkie propozycje posiadają także garaże lub podjazdy pod domem.

Skąd tak wielkie zainteresowanie domami drewnianymi?

Poza niską ceną Polacy kuszeni są krótkimi terminami budowy domu z drewna. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym jest to ok. 2-4 miesięcy. Domy w stanie deweloperskim oddawane są po 6-8 miesiącach. Wiele firm zaoferuje nam również ich kompleksowe wykończenie wewnątrz.

 

 

https://www.gama-sklep.com.pl/porady 2d trees sprawdź licówki Kraków ortodoncja katowice