Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Salon w stylu skandynawskim to bardzo ciekawy pomysł na aranżację Twojego domu czy mieszkania. Styl skandynawski łączy w sobie prostotę, funkcjonalność i ciekawy design. Już dawno wyszły z mody ciężkie, barokowe meble, które często były przesadzone i niepraktyczne. Zamiast tego warto postawić na szlachetny minimalizm, wyczucie w doborze barw i naturalne materiały. Z pewnością to sprawi, że Twój salon będzie prezentował się wyjątkowo.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski to przede wszystkim połączenie minimalizmu z funkcjonalnością i stylem eco. Kolory stosowane w tego rodzaju aranżacjach są zwykle bardzo stonowane – to biel, brązy i szarości czasami ożywiane poprzez dodatki – jednak zawsze z dużym wyczuciem. Do tego doskonale pasują drewniane meble i naturalne tkaniny, lekkie formy, metalowe lub szklane lampy, które dają dużo światła. To daje efekt świeżości i optycznego powiększenia salonu.

Meble do salonu w stylu skandynawskim

Centralne miejsce w salonie w tej aranżacji stanowi duża, nowoczesna kanapa. Oprócz tego doskonale sprawdzą się drewniane komody i półki na książki, ława lub stolik na kawę. Dobrze, jeśli będą one wykonane z naturalnego drewna – może być ono jedynie polakierowane lub pomalowane na biało. Meble powinny zostać ustawione w ten sposób, by nie zagracać mieszkania, szafy i półki powinny pomieścić wszystkie nasze drobiazgi. Jeśli chcesz odświeżyć swoje meble warto również zwrócić uwagę na gałki do mebli na CasaBianca.pl

Podłoga w salonie

Podłoga w salonie odgrywa bardzo ważną rolę. Najlepiej jeśli będzie zdobił ją drewniany parkiet. Modne są również deski pomalowane na biało. Czasem stosuje się tańsze zamienniki – płyty podłogowe lub panele. Do łask wracają dywany – bardzo ważny jest w ich przypadku nowoczesny, ciekawy design.

Dodatki i tkaniny

Jeśli chodzi o dodatki i tkaniny, warto postawić na naturalność. Dobrze, jeśli poduszki, zasłony czy koce będą wykonane z naturalnych materiałów takich jak len, wełna czy bawełna. Bardzo ważny jest przy tym dobór kolorów. Powinny być raczej stonowane, ale warto ożywić wnętrze jakimś zdecydowanym akcentem kolorystycznym.