Jak szukać miłości przez internet?

Dziesiątki tysięcy osób z całej Polski szukają miłości przez internet. Polskie portale randkowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Są na nich ludzie w naprawdę każdym wieku, od tych bardzo młodych, szukających głównie przygód seksualnych, po osoby starsze, które szukają już kolejnej miłości w życiu. Trudno nawet stworzyć przekrój użytkowników tego typu miejsc, bo korzystają z nich dosłownie wszyscy.

Polskie portale randkowe

Skąd taka ogromna popularność portali randkowych? Wydaje się, że chodzi o to, iż współcześni ludzie mają coraz mniej okazji do poznawania nowych osób. Sporo pracują, poświęcając wiele godzin w tygodniu na robienie kariery. Bywają samotni, brakuje im po prostu przyjaciół, z którymi można byłoby wyjść do klubu czy na dyskotekę. Zatem tak zwyczajnie, wszystkie te miejsca, w których zwykle poznaje się kogoś, z kim można byłoby umówić się na randkę, są trochę poza ich zasięgiem. Internet jest najbardziej dostępny, zatem z niego korzystają.

Miłość przez internet

Kiedy zaczynają używać portali randkowych, na nowo odkrywają jak wiele jest interesujących osób, mających podobne problemy. Zaczynają się internetowe flirty, tak mile łechcące ego. Zaczyna się ten ekscytujący czas w życiu, kiedy skrzynka mailowa pęka w szwach od wiadomości wysłanych przez poznane w sieci osoby. Dla ludzi skupionych głównie na karierze to jak powiew świeżego powietrza. Randkowanie przez internet wciąga. Trzeba pamiętać jednak o tym, że jeżeli jakaś relacja pozostanie tylko i wyłącznie na poziomie kontaktu przez sieć, trudno nazwać ją prawdziwą relacją miłosną. Aby stworzyć związek, trzeba wreszcie poznać się w realu.

Internet versus rzeczywistość

Zatem wcześniej czy później trzeba umówić się na normalną randkę. Polskie portale randkowe stwarzają doskonałą okazję na to, aby poznać kogoś interesującego w naszym typie. Można przebierać i wybierać w ofertach, skrolować zdjęcia i opisy, ale i tak nic nie będzie na poważnie, dopóki ludzie się nie spotkają. Oczywiście nie wszyscy wychodzą poza internet, ale z reguły decydują się na to. Czasami niektórzy troszkę odwlekają możliwość spotkania z wybraną osobą z portalu, bo to ten czas kiedy oczekiwania zderzają się z rzeczywistością. Zderzenie bywa trudne. Ale jestem bardzo wiele cudownych historii miłosnych, które narodziły się przez Internet.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z