Jak poprawić wygląd naszych zębów?

Każdy z nas chciałby móc pochwalić się pięknymi, równymi i białymi zębami. Musimy jednak pamiętać, że wygląd naszych zębów to w dużej mierze kwestia genetyki, a śnieżnobiałe zęby, którymi chwalą się aktorzy, są wynikiem długich zabiegów wybielających. Co samodzielnie możemy zrobić, aby nasze zęby były piękne? Jak uśmiechać się bez obaw o efekty? Oto kilka wskazówek i porad!

Przyczyny złej kondycji zębów

Z pewnością to my sami musimy regularnie oglądać nasze zęby i sprawdzać, czy na szkliwie nie widać pierwszych zmian próchniczych. Próchnica jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych problemów współczesnych pacjentów polskich gabinetów dentystycznych. Zmiany próchnicze bardzo szybko rozszerzają się na inne zęby, konieczne jest więc szybkie działanie. Im mniejsze ubytki, tym szybsze leczenie i z pewnością bardziej komfortowe dla samego pacjenta. Próchnica może spowodować całkowite obumarcie zęba – wtedy konieczne jest jego wyrwanie.
Innym powodem, dla którego nasze zęby są chore i nie wyglądają dobrze są nałogi – nadmierne palenie papierosów sprawia, że zęby zaczynają żółknąć, a dodatkowo osad nazębny i kamień zmieniają swoja barwę na brunatną.
Palenie papierosów wpływa również na twardość szkliwa – wieloletnie palenie sprawia, że szkliwo zaczyna się kruszyć, jest podatne na wszelkie uszkodzenia.

Nasze zęby są również narażone na liczne uszkodzenia w wyniku wypadków, np. motoryzacyjnych czy podczas uprawiania sportów. Jednym z najlepszych sposobów na poprawę wyglądu pojedynczych zębów po wypadkach są licówki porcelanowe. Rozwiązanie to pozwala nie tylko wzmocnić strukturę zęba, ale też poprawić jego wygląd. Licówki tworzone są z tworzyw niezwykle odpornych na uszkodzenia, zarysowania. Doskonale odbijają również światło, imitując naturalną powierzchnię zęba. Licówki są tworzone na indywidualne zamówienia.