Jak dbać o samochód?

Dla wielu młodych posiadaczy samochodu przedmiot ten jest jedynie środkiem komunikacji, wygodnym rozwiązaniem podczas mieszkania w mieście. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że poza kupnem samochodu właściciel ma obowiązek przede wszystkim ubezpieczyć samochód – to niemały wydatek, szczególnie w przypadku kierowców, którzy dopiero co zdobyli uprawnienia. To jednak nie wszystko…

Samochód, jako pojazd mechaniczny, wymaga regularnych przeglądów oraz wykonywania okresowych badań, obowiązujących każdego właściciela pojazdu. Takie badania wykonuje się w okręgowych stacjach diagnostycznych – zazwyczaj sprawdzane są normy emisji spalin, działanie układu kierowniczego, hamulcowego, działanie świateł. Sprawdzana jest także ogólna kondycja samochodu. Jeśli samochód przejdzie przegląd w dowodzie rejestracyjnym wbijana jest pieczątka stacji okręgowej – oznacza to, że samochód został dopuszczony do jazdy po drogach.

Osobną kwestią jest tankowanie samochodu – to koszt stały, wynikający z eksploatacji. Okazuje się jednak, że kierowcy nie wliczają w koszty samochodu tego, co również jest niezbędne: naprawy oraz płyny samochodowe. Jakie?

Płyny samochodowe – zadbaj o ich jakość!

Aby samochód mógł sprawnie działać koniecznie jest regularnie uzupełnianie i zmienianie płynów samochodowych – wlicza się w to płyn hamulcowy, olej silnikowy, olej skrzyni biegów, płyn do chłodnicy. Każda z tych substancji zapewnia harmonijną i płynna pracę konkretnych układów w samochodzie i sprawia, że poszczególne elementy nie zacierają się. Płyny znajdziemy w dobrej jakości sklepach motoryzacyjnych oraz na stacjach benzynowych– warto pamiętać, aby stosować się do zaleceń producenta dotyczących konkretnych marek. Ważnym płynem jest także płyn do spryskiwaczy. Koniecznie dobierzmy go do aktualnej pory roku.

Źródło: sklep motoryzacyjny Eport2000.