Jak dbać o biel zębów?

Białe zęby są marzeniem większości z nas – śnieżnobiały uśmiech to doskonała wizytówka i potwierdzenie naszej atrakcyjności. Niestety, nie każdy z nas może poszczycić się takim uśmiechem – wynika to z naszych przyzwyczajeń żywieniowych, koloru kości, jak również nałogów. Czy istnieją skuteczne metody wybielania zębów?

Białe zęby – nie dla każdego?

Nasze zęby posiadają swój kolor, który uzależniony jest przede wszystkim od koloru kości – to kwestia genetyczna, której nie możemy zmienić nawet takimi zabiegami jak wybielaniem zębów metodą Beyond. Dodatkowo na kolor naszych zębów wpływa nasza codzienna dieta: nadmierne spożywanie kawy, herbaty, produktów takich jak czerwone wino, buraki. Problem z nieestetycznie wyglądającymi zębami mają również palacze – nałogowe palenie tytoniu wpływa na osadzanie się żółtego nalotu, który z czasem staje się coraz ciemniejszy!

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Jedną z najchętniej stosowanych kuracji wybielających jest stosowanie past określanych jako wybielające. Niestety, producenci wykorzystują naiwność kupujących, aby zarobić. Pasty wybielające posiadają w swoim składzie silnie działające substancje ścierające, które działają na wierzchnią warstwę szkliwa, ścierając ją. Ubytki w szkliwie szybko zaczną być widoczne w postaci pęknięć, kruszenia się zębów oraz problemów z próchnicą.
Długotrwałe stosowanie past wybielających może spowodować nieodwracalne zmiany w strukturze szkliwa zęba i prowadzić do odsłaniania szyjek zębowych.

Wybielanie u stomatologa

Znacznie skuteczniejszą metodą wybielania zębów jest skorzystanie z pomocy doświadczonego stomatologa. Dentyści mają do dyspozycji lasery oraz specjalistyczne żele, których działanie widać już po pierwszym zabiegu, a sam efekt utrzymuje się bardzo długo. Zabiegi wybielania nie naruszają szkliwa zębów.