Idealna derka dla konia

Pośród wszelkich akcesoriów i sprzętu do jazdy konnej derka zajmuje bardzo ważne miejsce. Wręcz podstawowe, gdyż pełni funkcje związane z zapewnieniem komfortu wielkiemu zwierzęciu. Pomaga zatroszczyć się o jego zdrowie. Może mieć znaczenie lecznicze (derki rehabilitacyjne) lub profilaktyczne. Jak okrycia czy pościel dla człowieka, tak derka dla konia jest po prostu niezbędna.

Ogrzanie, ale nie przegrzanie

Czym powinna charakteryzować się idealna derka dla konia? Przede wszystkim, podobnie zresztą jak czaprak dla konia, musi być uszyta z dobrego materiału. Powinna zapewnić zwierzęciu ochronę przed zimnem, jeśli mówimy o klasycznych derkach, które pełnią funkcję naszych koców, kołder i odzieży takiej jak swetry czy kurtki. Bardzo dobre jakościowo i często wykorzystywane są derki polarowe. Świetnie odprowadzające wilgoć na zewnątrz. Pomagające zadbać o komfort zwierzęcia, z którego siły i mądrości korzystamy.

Ważne, żeby dostosować grubość derki do warunków atmosferycznych panujących w danym momencie. Nie można konia przegrzewać. Naszym celem jest ogrzanie go i zabezpieczenie przed zimnem, a nie narażanie na dyskomfort. Dlatego należy unikać nakładania grubych derek, kiedy zrobi się cieplej. Trzeba też uwzględnić to, czy użyto maszynki do golenia konia.

Dodatkowa ochrona

Idealna derka to taka, która została pomysłowo zaprojektowana i uszyta, z uwzględnieniem maksymalnego komfortu dla zwierzęcia. W zapewnieniu go pomaga wszycie w okolicy kłębu syntetycznego futerka, które zapobiega obtarciom i odgnieceniom.

Łatwa do nałożenia i zdejmowania

Ważne jest także to, żeby udawało się derkę wygodnie i szybko nałożyć oraz zdjąć. Powinna ona poza tym dobrze trzymać się na koniu. Ułatwiają to zapięcia z przodu na rzepy i metalowe sprzączki oraz pasy krzyżowe pod brzuchem.

https://czterykaty.pl/czterykaty/7,69505,26102351,modny-ogrod-balkon-i-taras-przeglad-trendow.html https://dziendobry.tvn.pl/a/taras-jak-drugi-salon-podpowiadamy-co-powinno-sie-w-nim-znalezc Kocioł grzewczy Predom typ GCO-19.8.04 oraz GCO-8-04/E - strona 3 ortodoncja katowice torby ozdobne