Gdzie wziąć ślub?

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie – przygotowania do niego mogą trwać nawet kilka miesięcy Coraz więcej młodych Polaków chce jednak odejść od tradycji ślubu kościelnego oraz wystawnego, dwudniowego wesela. Dla wielu młodych ważne są koszty, które w tym momencie będą olbrzymie. Czy istnieją dobre alternatywy?

Z pewnością warto przemyśleć ślub cywilny w USC. To obecnie najpopularniejsza alternatywa dla osób rezygnujących ze ślubu konkordatowego w kościele. Podczas krótkiej uroczystości możliwa jest obecność osób bliskich, dodatkowo urzędnik może także zaproponować lampkę szampana dla pary młodej i gości, muzykę. Od niedawna w Polsce możliwe jest także urządzanie ślubów cywilnych poza USC – jest to opcja znacznie droższa niż klasyczna opłata urzędowa, jednak wiele osób decyduje się na to. Gdzie organizuje się takie śluby? Ważne jest, aby miejsce było uroczyste – mogą to być zabytkowe pałace, zamki, ale też kopalnie-muzea, pięknie przystrojone parki i wiele innych. To jednak nie wszystko!

A może w tropikach?

Jedną z ciekawszych alternatyw jest bez wątpienia ślub na Dominikanie. Uroczystość z dala od Polski to kusząca opcja szczególnie dla tych, którzy nie chcą hucznych wesel i obecności dawno niewidzianej rodziny. Ślub na Dominikanie odbywa się w obecności urzędnika stany cywilnego, a wszelkimi formalnościami zajmuje się biuro podróży. Młoda para ma za zadanie jednie dotrzeć na miejsce i cieszyć się niezapomnianymi chwilami!