Drukarka atramentowa do domu

Drukarki atramentowe są tanie, ale przed dokonaniem zakupu warto dowiedzieć się na co zwrócić uwagę. Choć nietrudno znaleźć takie, za które zapłacimy zaledwie ok. 100-150 złotych, lepiej zawczasu wybrać coś pewniejszego – to się opłaca w dłuższej perspektywie.

Dlaczego drukarka atramentowa?


Dla użytkowników, którzy od czasu do czasu drukują coś w domu, wybór typu drukarki jest oczywisty – muszą po prostu wybrać odpowiedni model drukarki atramentowej. Zasada jest jasna, jeżeli chcemy czasem wydrukować zwykły tekst, innym razem stronę internetową lub i zdjęcie cyfrowe, warto postawić na drukarkę atramentową. Wykorzystujące tusze drukarki dają najlepsze rezultaty.
Wprawdzie drukarka laserowa wykonuje swoją pracę szybciej i taniej w przypadku drukowania dokumentów tekstowych, ale wydruki zdjęć z lasera nie wychodzą dobrze, nawet w przypadku zakupu drogich kolorowych drukarek laserowych.

Rodzaje drukarek


Jakiej drukarki szukasz? Jakie są Twoje potrzeby? Drukarki atramentowe produkowane są w różnych kształtach i posiadają szereg przydatnych funkcji. Znajdziemy wśród nich wszystko, czego potrzebujemy – od najprostszej drukarki dla łatwego drukowania na papierze formatu A4, do małych kompaktowych drukarek fotograficznych i dużych modeli biurowych z faksem, skanerem i kopiarką. Dlatego naprawdę warto przede wszystkim ustalić czego potrzebujemy.
Istotne są też koszty eksploatacji. Oryginalne tusze do drukarki są wprawdzie dość drogie, jednak istnieją na rynku tzw. zamienniki, czyli kasety, którymi możemy zastąpić te oryginalne, sprzedawane przez producenta drukarki. Przed zakupem warto zatem sprawdzić czy do drukarki, której zakup planujemy, można kupić takie zamienniki.

Dodatkowe funkcje w drukarce


Dodatkowe funkcje zawsze mogą się przydać i rzadko wpływają w znaczący sposób na cenę. Ważną funkcją może być np. wyposażenie drukarki w czytnik kart pamięci, który pozwala np. na zrzucenie i wydrukowanie zdjęć wprost z karty, którą mamy w aparacie cyfrowym. Funkcja ta pozwala drukować bezpośrednio, bez konieczności kopiowania obrazów do komputera. Wystarczy wyjąć kartę z aparatu i włożyć ją do czytnika w drukarce, a system operacyjny w komputerze automatycznie ją wykryje.
Niektóre wykorzystujące tusze drukarki mają również funkcje pozwalające na tańsze drukowanie. Często określa się je jako ekologiczne, ponieważ mniej zużytego atramentu oznacza mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Drukarki z funkcją eco pobierają też często mniej energii.

Wybór drukarki nigdy nie jest łatwy check these guys out. W końcu ma ona posłużyć co najmniej kilka lat.