Dobierz odpowiednie buty motocyklowe

Wybór butów na motocykl jest naprawdę spory. Bardzo łatwo można popełnić błąd, który będzie nas słono kosztował. Czym się kierować przy kupnie obuwia na jednoślad? Tego m.in. dowiesz się z naszego poradnika.

Postaw na trwałość i wygodę

Buty motocyklowe powinny być przed wszystkim trwałe. To jedyna rzecz, która w razie wypadku chroni przed poważnym uszkodzeniem ciała. Trzeba więc wybierać model o stabilnej podeszwie, która nie będzie się ześlizgiwała, a także ochroni przed poważniejszymi konsekwencjami. Nie jest tajemnicą, że o ile kierowca samochodu jest w jakiś sposób zabezpieczony, bo w razie wypadku chroni go jeszcze karoseria i nie ma bezpośredniego kontaktu z przeszkoda, to motocykliści mogą być mocno poszkodowani. Z tego też powodu bardzo ważne jest, by dobrali odpowiedni strój na motocykl. Powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na buty motocyklowe, bo powodują one, ze bardzo łatwo mogą stracić równowagę i się przewrócić, a wtedy o wypadek już nietrudno. Z tego też powodu takie rzeczy należy dobierać z najwyższą starannością, by nie mieć później większych problemów na drodze. Buty motocyklowe powinny być też trwałe. Najlepiej , by były wykonane z bydlęcej skory, która uchodzi za jeden z bardziej wytrzymałych materiałów.

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Buty motocyklowe powinny być tez praktyczne. Chodzi o to, by nie pociła się w nich noga. Powinno się wybierać modele wyposażone w specjalna membranę, która pozwoli skórze oddychać. To jednak nie wszystkie udogodnienie, na które trzeba zwrócić uwagę. Warto przyjrzeć się wkładce, która powinna być dopasowana do kształtu stopy i mieć anatomiczny kształt. To najlepszy sposób, by wybrać produkt dobrej jakości, który będzie nam dobrze służył. Warto zastanowić się nad rodzajem zapięcia. Chodzi o to, by buty wygodnie się ubierało i były wygodne. Ich zakładanie nie powinno zajmować dużo czasu. Ważne jest, by zabezpieczyć kostki. Bardzo łatwo można je skręcić. Dobrze jest więc wybierać modele z ochraniaczami kostek, by nie dopuścić do takich rzeczy. Obuwie musi być też dość wysokie. Powinno sięgać powyżej kostki. Może to sprawiać dyskomfort zwłaszcza podczas wojaży w letnie dni, kiedy na dworze są tropikalne temperatury. Jest to jednak niezbędne, jeśli chcemy zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie mieć problemów zdrowotnych. Jeśli chcemy, by nie pociła się noga lepiej kupić modele z wodoodporna membraną niż buty, który na motocykl się nie nadają.