Dlaczego warto wybrać nocleg w Sandomierzu

Położony w województwie świętokrzyskim Sandomierz jest uznanym ośrodkiem turystycznym i przemysłowym. Dzięki swojemu położeniu na dwóch brzegach Wisły miasto zostało podzielone na część turystyczną, którą tworzy historyczne centrum, oraz część, w której zlokalizowane są ważne obiekty przemysłowe. Takie położenie miasta sprawia, że turyści mogą znaleźć tani pensjonat położony także w przemysłowej części miasta. Jednak najpopularniejsze hotele w Sandomierzu sąsiadują z najważniejszymi obiektami turystycznymi.

Dlaczego warto odwiedzić Sandomierz


Wiosną i latem jest bardzo trudno znaleźć przystępny cenowo nocleg w Sandomierzu. Jednak wynika to nie tyle z dużej liczby turystów, ile z obecności ekipy filmowej, która w Sandomierzu kręci kolejne odcinki popularnego serialu kryminalnego o ojcu Mateuszu. Hotele w Sandomierzu są wówczas zajęte głównie przez aktorów i członków ekipy filmowej. Najważniejsze miejsca noclegowe położone są w pobliżu historycznego centrum miasta, do którego zalicza się zamek królewski (będący siedzibą miejscowego muzeum), Dom Długosza (obecnie siedziba Muzeum Diecezjalnego), gotycki ratusz czy Bramę Opatowską, będąca pozostałością po murach obronnych. W przeszłości do miasta wiodły cztery bramy oraz dwie furty, z których zachowała się zaledwie jedna. Dla wielu turystów dużym zaskoczeniem jest podziemna trasa turystyczna, dzięki której mogą oni poznawać miasto z perspektywy połączonych piwnic i magazynów.

Sandomierz jako ważny punkt na szlaku turystycznym


Tani pensjonat oferujący tani nocleg w Sandomierzu może być również wykorzystany jako baza do zwiedzania innych miejsc w województwie. Samo miasto jest ważnym punktem na szlaku cysterskim, stanowi także część drogi świętego Jakuba, prowadzącej z Lublina do Krakowa, a dalej aż do hiszpańskiego Santiago de Compostela. W pobliżu miasta znajdują się Góry Pieprzowe, gdzie obecnie się znajduje rezerwat przyrody, oraz wąwóz św. królowej Jadwigi, wyżłobiony w podłożu lessowym. Sam wąwóz sąsiaduje z małopolską częścią drogi św. Jakuba. Według legendy to właśnie tutaj przychodziła królowa Jadwiga, gdy odwiedzała miejscowy kościół ojców dominikanów, który później stał się sanktuarium męczenników.

Sandomierz to również punkt początkowy i końcowy szlaku architektury drewnianej w części tarnobrzesko-niżańskiej. Na szlaku o długości 232 km znalazły się najważniejsze drewniane kościoły i kaplice oraz park etnograficzny, będący także Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Więcej na stronie pensjonatu http://grillsolo.pl/