Dieta w przypadku endometriozy

Endometrioza jest bardzo poważną chorobą, która dotyka jedynie kobiety. Rozwija się ona bowiem w macicy i to właśnie tam powoduje stany zapalne. U kobiet, które zmagają się z endometriozą, stale powstaje stan zapalny macicy, który sprawia, że kobieta odczuwa ogromny ból podczas miesiączek, jak i podczas współżycia.

Ponadto, w macicy tworzą się guzki, torbiele i gruczolaki, które narastając, mogą powodować jeszcze większy ból i stan zapalny. Na dodatek bardzo często kobiety dotknięte endometriozą, mają znaczne problemy z zajściem w ciąże. Zaawansowana choroba może całkowicie pozbawić kobietę możliwości posiadania swojego potomstwa. Na całe szczęście istnieje coraz więcej lekarstw oraz sposobów na to, aby choć częściowo załagodzić przykre objawy endometriozy. W niektórych przypadkach profilaktyka i odpowiednie postępowanie znacznie poprawia płodność kobiety i umożliwia jej zajście w ciąże, a potem donoszenie jej aż do końca.
Dobre skutki przynosi także przestrzeganie odpowiedniej diety, ale o tym nie każda z pań, zdaje sobie sprawę.

Dieta w przypadku endometriozy

Odpowiednio dobrane składniki i dania są w stanie załagodzić stan zapalny, który toczy się w macicy kobiety. Dlatego tak ważne, aby każda z chorujących pań, zapoznała się z hasłem endometrioza dieta. Pomoże jej to przynieść sobie ulgę, a także poprawić swoją płodność. Oczywiście dieta musi być prowadzona konsekwentnie i nie powinno się robić żadnych wyjątków. Nawet najmniejsze złamanie zasad diety, potrafi przywrócić z powrotem przykre skutki choroby.

Co wolno jeść w przypadku endometriozy?

Z całą pewnością świetnym wyborem będą produkty bogate w gluten! Oczywiście tylko w przypadku, gdy chora kobieta, nie cierpi na nietolerancje pokarmowe. Takie testy pokarmowe można jednak wykonać jeszcze przed rozpoczęciem konkretnej diety.
Dobrym wyborem będą także warzywa strączkowe. Świetne rezultaty przeciwzapalne przynoszą tutaj fasola oraz groch. Dieta kobiety chorej na endometriozę powinna być także bogata w ryby, które są źródłem licznych witamin oraz kwasów. Warto jeść także nabiał, jaja oraz wszelkiego rodzaju drób. Ważne, aby była to przede wszystkim dieta zdrowa i, jak najmniej przetworzona.

Czego warto unikać?

Tak jak już było wspomniane, z diety kobiety chorej na endometriozę, należy wyeliminować wszelkiego rodzaju przetworzoną żywność. Nie ma tutaj więc miejsca na produkty bogate w konserwanty oraz barwniki. Warto wykluczyć także najpopularniejsze używki, takie jak kawa, herbata, alkohol, a także papierosy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie miracolo.clinic/leczenie-endometriozy/terapia-zywieniowa.html

mój kot dużo je http://www.ciazowy.pl/ znienawidzony przedmiot w szkole torby papierowe ortodoncja katowice