Czym się zajmuje stomatologia estetyczna – Kraków już zna odpowiedź

Odpowiedź na pytanie, czym się zajmuje stomatolog, jest zazwyczaj jedna: leczy zęby, czasem również je wyrywa. Natomiast dużo więcej kryje się pod pojęciem stomatologii estetycznej, która oprócz tradycyjnego leczenia zębów skupia się bardziej na ich estetycznym wyglądzie. Czym się zatem zajmuje stomatologia estetyczna Kraków oraz pacjenci korzystający z klinik stomatologii estetycznej już znają odpowiedź na to pytanie.

Ładny kolor i kształt zębów


Najprościej stomatologię estetyczną można określić jako wszelkie działania stomatologiczne, które skupiają się na efekcie, przy czym w tych działaniach ważne jest nie tylko zdrowie zębów i dziąseł pacjenta, ale również zapewnienie mu komfortu wynikającego z ładnego uśmiechu. Stomatologia estetyczna w Krakowie zajmuje się wymianą przebarwionych wypełnień lub też przywracaniem im ich pierwotnego koloru, a sami lekarze stomatolodzy równie często zalecają pacjentom profesjonalne wybielanie zębów. Takie leczenie może być przeprowadzone w gabinecie z wykorzystaniem specjalistycznych żeli i światła lamp. Może też być realizowane przy wsparciu pacjenta poprzez stosowanie specjalnych szyn i preparatów wybielających.

Równie istotny dla wielu pacjentów jest idealny kształt zębów. W tym przypadku stomatologia estetyczna sięga po konsultacje z lekarzem ortodontą w przypadku większych wad zgryzu. Przy niewielkich problemach, związanych z istnieniem diastem czy lekkiego skrzywienia pojedynczych zębów, do przywrócenia ich idealnego kształtu wystarcza zastosowanie licówek z kompozytu lub porcelany.

Korony, mosty, protezy


W niektórych przypadkach konieczne staje się uzupełnienie brakujących zębów z wykorzystaniem implantów lub mniej inwazyjnych mostów czy protez. W zależności od wybranej metody prowadzone są dalsze działania z zakresu stomatologii kosmetycznej, aby przywrócić pacjentowi idealny kształt zębów oraz zapewnić odpowiedni kolor szkliwa. Wielu stomatologów zajmujących się stomatologią estetyczną w Krakowie stosuje wymiennie licówki oraz korony protetyczne w określonych przypadkach. Oczywiście ostateczny wybór metody leczenia zależy głównie od pacjenta.

Biżuteria stomatologiczna


Najnowszym trendem w stomatologii estetycznej jest możliwość założenia na zęby biżuterii w postaci kryształów Swarovskiego lub biżuterii złotej. Zakładanie biżuterii na zęby nie wiąże się z żadnym bólem, jest również procesem odwracalnym, zatem jeśli pacjentowi znudzi się noszenie błyszczących kryształów na zębach może je zdjąć w gabinecie stomatologii estetycznej.

Osobiście polecam gabinet dentystyczny Beata Świątkowska – stomatologia estetyczna Kraków.