Czym jest hotel spa?

Na rynku usług pojawia się coraz więcej nowych propozycji. Dla niewtajemniczonych ich nazwy mogą brzmieć obco, a sens ich istnienia być niejasny. Jednak usługi te, po początkowo ostrożnym entuzjazmie klientów, niejednokrotnie zyskują sobie całe rzesze sympatyków. Jedną z takich nowości są hotele spa.

Co to jest?

Hotel spa niczym nie wyróżniałby się na tle innych hoteli, gdyby nie to, że jego istotę stanowią zabiegi poprawiające zdrowie i urodę kuracjuszy. Nie jest to więc zwykły hotel, do którego przyjeżdżają turyści wyłącznie na nocleg. To raczej rodzaj sanatorium, w którym klienci spędzają większość czasu na zabiegach i ćwiczeniach. Warto dodać, że hotele takie znajdują się w oddaleniu od miast, w otoczeniu zieleni, pozwalając swoim klientom relaksować się przy akompaniamencie dźwięków przyrody. To zapewnia uczucie spokoju, wyciszenia, sprzyja osiągnięciu wewnętrznej harmonii.
Sama idea hoteli spa opiera się na zapewnieniu poprawy kondycji organizmu, regeneracji jego sił witalnych, co ma mieć przełożenie na dobre samopoczucie i poprawę kondycji psychicznej.

Jakie zabiegi oferują hotele spa

?

Zabiegi, znajdujące się w ofercie hoteli spa, są niezwykle zróżnicowane, a ich wybór zależy przede wszystkim od:
– wieku,
– płci,
– stanu zdrowia,
– oczekiwań klienta.
Specjaliści pracujący w hotelu najpierw sprawdzą powyższe czynniki, przeprowadzą z nami wywiad, by móc dobrać odpowiedni pakiet zabiegów.
Same pakiety możemy podzielić na:
– sportowe i rekreacyjne,
– relaksacyjne,
– poprawiające pracę organizmu.
Warto tu wymienić przykładowe zabiegi:
– masaż – istnieje wiele rodzajów masaży dostosowanych do różnych potrzeb,
– peelingi wykonywane przy użyciu np. alg, cukru, soków owocowych,
– kąpiele z zastosowaniem olejków eterycznych, mleka koziego, itp.

Kto pracuje w hotelu?

Hotel spa opiera swe działanie na pracy specjalistów wielu dziedzin. Tu nie ma ludzi przypadkowych. Posiłki opracowywane są przez dietetyków, o naszą skórę dbają dermatolodzy, a o włosy – fryzjerzy. Wszyscy pracownicy – masażyści, fizjoterapeuci, kosmetolodzy – muszą się odznaczać odpowiednimi certyfikatami i prezentować stosowne umiejętności praktyczne. Nie musimy więc obawiać się, że trafiamy w niewprawne ręce.

Kto może skorzystać z usług hotelu spa?

Z usług hotelu może skorzystać każdy, kto tylko czuje taką potrzebę, niezależnie od tego czy chce korzystać z masaży, usług fizjoterapeuty, czy po prostu wypocząć i zapomnieć o obowiązkach dnia codziennego.
Są to usługi komercyjne, nie potrzeba zatem skierowania od lekarza, jak ma to miejsce w przypadku sanatorium, a termin oczekiwania na pobyt w hotelu także powinien się okazać dość dogodny.
Długość turnusu także zależy od naszych potrzeb. Najkrótsze turnusy to te weekendowe, ale możemy sobie zarezerwować pobyt trwający nawet dwa tygodnie.

Pobyt w hotelu spa niewątpliwie pozytywnie wpłynie zarówno na stan naszego zdrowia i funkcjonowanie naszego organizmu, jak i na nasze samopoczucie. Pobyt taki nie jest niestety tani, choć na pewno wart swej wysokiej ceny.