Cynk w sprayu jako zabezpieczenie blachy?

Pomimo tego, że na rynku dostępnych jest wiele preparatów antykorozyjnych oraz takich, które mają zabezpieczać blachę przed pojawieniem się rdzy, to ciężko podjąć właściwą decyzję przy ich zakupie. Czy każdy produkt neutralizuje rdzę i ma takie same właściwości antykorozyjne?

Wiele osób stawia tym samym na najnowsze produkty mając nadzieję na to, że rozwój technologii i zakup najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów przyczyni się do najlepszego zabezpieczenia blachy samochodu przed rdzą. Nic bardziej mylnego! Najlepsze produkty zabezpieczające do blachy to produkty utrzymujące się na rynku od wielu lat. O czym mowa? Oczywiście o cynku w sprayu!

Zwolennicy i przeciwnicy


Cynk w sprayu jest jednym z tych produktów, które mają taką samą grupę przeciwników oraz zwolenników. Warto jednak już w tym miejscu zaznaczyć i wskazać, że większość z niezadowolonych osób używała tego preparatu niezgodnie z przeznaczeniem i zasadami jego stosowania. W jaki sposób powinniśmy stosować cynk w sprayu?

Właściwości antykorozyjne


Cynk w sprayu pomimo swoich właściwości antykorozyjnych nie jest w żaden sposób preparatem, który możemy nakładać na rdzę lub miejsca, w których już ona występuje. Cynk w sprayu służy przede wszystkim zabezpieczeniu zdrowiej powierzchni blachy przed wystąpieniem rdzy (tak powierzchownej jak i przed wżerami i dziurami). Powinniśmy go zatem stosować nie na miejsca z już występującą rdzą jako genialny produkt, który ma ją zatrzymać i zneutralizować (od tego są takie produkty jak chociażby Fertan, Brunox czy Cortanin), ale w przypadku jedynie naruszenia fabrycznej ochrony blachy lub tam, gdzie jej fizycznie nie było.

Cena produktu


Cena zakupu cynku w sprayu nie jest żadnym ograniczeniem – puszki o pojemności przeważnie 400-500 mililitrów dostaniemy już za kilkanaście złotych. Co prawda warto jednak dorzucić kilka złotych i za kilkadziesiąt złotych kupić produkt lepszej jakości, tj. zawierający więcej cynku, to i tak powinniśmy być zadowoleni.

O czym pamiętać?


Już na samym początku wspomnieliśmy o konieczności prawidłowego zastosowania cynku w sprayu – cynk w sprayu powinien być nie tylko stosowany na zdrową blachę, ale również musimy zadbać o to, aby równomiernie pokrył całą powierzchnię. Co prawda aplikacja dzięki puszce sprayu jest łatwa i przyjemna, to trzeba zawrócić uwagę czy pokryliśmy całą powierzchnię (łącznie z krawędziami)!

Podsumowując, nie warto zwlekać z zabezpieczeniem antykorozyjnym naszego samochodu i jeżeli mamy tylko w jakimkolwiek miejscu naruszoną fabryczną powłokę antykorozyjną, to warto zainwestować w cynk w sprayu i jak najszybciej go użyć.

Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem Lakiery24.com