Całoroczny dom z drewna – warto?

Domy drewniane większości z nas kojarzą się z budynkami wznoszonymi na działach letniskowych. Tymczasem okazuje się, że w drewnianym budownictwie tkwi znacznie większy potencjał. Coraz pokaźniejsza rzesza inwestorów stojących przed wyzwaniem budowy swoich własnych, wymarzonych czterech ścian kieruje swoją uwagę na nowoczesne domy skonstruowane z drewnianych prefabrykatów. Dlaczego budownictwo lekkie jest coraz bardziej cenione na rynku? Sprawdź!

Tanie domy całoroczne z drewna: oszczędność czasu i pieniędzy

Tanie domu całoroczne? Teraz to możliwe. Domy projektowane w technologii szkieletowej są odpowiedzią na potrzeby osób szukających wygodnych, tanich w eksploatacji i budowie domów. Na polskim rynku działają firmy specjalizujące się w budownictwie lekkim. Głównym budulcem tego typu budynków są drewniane prefabrykaty wykonane z czterostronnie struganego i komorowo suszonego drewna. Jednym murowanym elementem konstrukcji jest solidny fundament.

Budowa domy szkieletowego może ruszyć w dowolnym momencie w roku i zazwyczaj trwa około 4 miesięcy. Aby zrealizować marzenie o niezależności, komforcie i swobodzie, jaką daje mieszkanie we własnym domu z ogrodem, nie musimy wiązać się z bankiem kredytem na niebotyczną kwotę. Realizacja projektu domu drewnianego może być nawet kilkukrotnie tańsza, niż koszt budowy podobnego domu z cegieł.

Dom tylko na lato?

Domy szkieletowe kojarzą Ci się z konstrukcjami nieprzystosowanymi do użytku w czasie najchłodniejszych miesięcy? W takim razie spieszymy wyprowadzić Cię z błędu! Nowoczesne domy szkieletowe są budynkami całorocznymi. Drewniany szkielet uzupełniany jest płytami OSB, folią wiatroizolacyjną i wysokiej jakości wełną mineralną. Dzięki przemyślanej  w najmniejszym stopniu konstrukcji wzbogaconej o systemu dociepleń i nowoczesnym systemom grzewczym w domu panuje zawsze optymalna temperatura, niezależnie od pory roku. Co ważne, ogrzanie domu szkieletowego nie pociąga za sobą wysokich kosztów.