Buty rowerowe SPD – w czym tkwi ich wyjątkowość?

Jazda na rowerze w klasycznych adidasach, albo – co gorsza – w tenisówkach, skończy się na dłuższą metę ich szybką wymianą. Dość słaba podeszwa, będąca cechą charakterystyczną tego obuwia najprawdopodobniej rozpadnie się już po kilku dniach intensywnej jazdy.

O wiele lepszym rozwiązaniem są buty rowerowe SPD. Ich trwałość jest znacznie większa, niż w przypadku klasycznego obuwia. Co więcej, dzięki nim jazda jest jeszcze bardziej ekonomiczna i mniej męcząca. Czym charakteryzuje się ta niecodzienna konstrukcja obuwia?

Jedna konstrukcja, wygodniejsza jazda

Istotną cechą charakterystyczną butów rowerowych SPD, jest oczywiście ich jednolita konstrukcja, umożliwiająca połączenie na stałe z pedałem rowerowym. Dzięki specjalnemu łączeniu (najczęściej jest to jeden zaczep), jazda przy pomocy takiego obuwia jest o wiele wygodniejsza i bardziej ekonomiczna. Oznacza to, że kolarz korzystający z rozwiązań SPD o wiele lepiej wykorzystuje posiadane zasoby energii.

Twarda podeszwa

Kolejną, bardzo ważną cechą rowerowych butów typu SPD, jest ich bardzo twarda podeszwa. Dzięki temu, nie ulega ona odkształceniom i pęknięciom w trakcie nawet najbardziej intensywnej jazdy. Co więcej, dzięki niej jazda jest o wiele wygodniejsza. Niestety, rozwiązanie to ma jedną, istotną wadę. Chodzenie w butach rowerowych SPD jest bardzo utrudnione i zwykle naraża na dodatkowy dyskomfort. Może ono doprowadzić również do uszkodzenia powierzchni po której się poruszamy, co jest istotne zwłaszcza w przypadku nawierzchni lakierowanych.

Pod rozmiar

Integralne połączenie pedała z obuwiem oznacza, że całą tą konstrukcję należy kupować pod rozmiar stopy użytkownika. Buty rowerowe SPD sprzedawane są razem z pedałami, co w pewnym sensie utrudnia ich zakup. Z drugiej strony, takie rozwiązanie daje pewność, że cały zestaw będzie idealnie dopasowany do wymogów anatomicznych człowieka. W pewnym sensie, jest to inwestycja na długie lata.

Odpowiednia wentylacja

Buty rowerowe SPD są przeznaczone dla osób, które spędzają na „dwóch kółkach” znaczną część swojego życia. Dlatego przed ich zakupem warto wybrać taki model, który zapewnia odpowiednią wentylację kończyny. Z reguły nie jest to trudne. Większość modeli obuwia rowerowego typu SPD zapewnia maksymalną liczbę kanałów wentylacyjnych, dzięki którym cyrkulacja powietrza jest na odpowiednim poziomie.

Podsumowując, buty dla rowerzystów typu SPD, to inwestycja na lata. Sprawdzą się one podczas długotrwałej jazdy o wiele lepiej, niż klasyczne tenisówki a nawet trekkingi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70

http://forum.lca.pl/ https://dziendobry.tvn.pl/a/taras-jak-drugi-salon-podpowiadamy-co-powinno-sie-w-nim-znalezc https://czterykaty.pl/czterykaty/7,69505,26102351,modny-ogrod-balkon-i-taras-przeglad-trendow.html ortodoncja katowice torby ozdobne