Biura rachunkowe online- dlaczego warto?

Biuro rachunkowe musi wybrać każda firma, która u siebie nie ma działu rachunkowego. Okazuje się, że w Polsce przeważają małe przedsiębiorstwa, a także działalności jednoosobowe. Dziś firmy wychodzą im na przeciw przez co powstają na przykład biura rachunkowe online.

Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe online?

Nie da się ukryć- większość z nas masę rzeczy załatwia bez wychodzenia z domu. W końcu to rozwiązanie wygodne, które oszczędza nam lwią część czasu. Opłacamy rachunki przez internet, często uczymy się online, robimy zakupy spożywcze, czy odzieżowe. Pozostaje nam pytanie- dlaczego naszej księgowości nie możemy prowadzić przez Internet? Takie rozwiązanie ma masę plusów. W końcu mamy dostęp do naszego konta 24/7, dokumenty możemy przesyłać o każdej porze, w razie wątpliwości mamy możliwość zadzwonienia na infolinię i ich rozwiania. Wydaje się, że biura rachunkowe online spełniają wszystkie potrzeby małych firm i przedsiębiorstw.

Co mają w ofercie biura rachunkowe online?

Oferta biur rachunkowych online jest dość rozbudowana. Oferują one abonamenty miesięczne, które możemy dostosować do potrzeb swojej firmy. Dokumenty do biura rachunkowego online możemy przekazać poprzez wysłanie skanu, ale także za pośrednictwem poczty, czy kuriera. O tych kwestiach zazwyczaj decydujemy, podpisując umowę. Do tego każda osoba, która korzysta z biur rachunkowych online ma dostęp do swojego konta, gdzie może sprawdzać obecny status swoich dokumentacji. Ogromną zaletą biur rachunkowych online jest także archiwizacja naszych dokumentów, jest to niezwykle przydatne w wielu przypadkach, o czym bardzo często przekonujemy się w najmniej oczekiwanym momencie. Gdy mamy konto w biurze rachunkowym online zostaje nam także przydzielony osobisty księgowy, który reprezentuje nas przed ZUS i US.

Ciekawą opcją jest także analiza finansowa. Dzięki niej zobaczymy na wykresach aktualny stan naszego przedsiębiorstwa, będziemy mieli dostęp do automatycznie generowanych raportów oraz grafikę zysków i strat, strukturę wydatków, czy najlepszych dostawców.

Biura rachunkowe online to duże udogodnienie dla naszej firmy. Są one dość tanie, wygodne, a do tego zapewniają nam na bieżąco statystyki i pomoc przy rozwiązywaniu problemów z fakturami i rozliczeniami. Gdy prowadzimy mniejszą działalność, warto zainteresować się biurami rachunkowymi online. Nic nie stracimy, ale ile zyskamy! Spokój ducha, rozliczenia na czas, profesjonalne analizy i porady- czego, by tu chcieć więcej za taką atrakcyjną cenę?

Artykuł powstał w oparciu o materiału dostarczone przez biuro rachunkowe Taxmentor Katowice