Baseny ogrodowe – jakie są obecnie stosowane rozwiązania na rynku?

Jeżeli rozważasz budowę basenu ogrodowego, powinna być ona dobrze przemyślana i zaplanowana, gdyż to spory wydatek i chcemy, by miejsce to jak najlepiej służyło nam przez lata. Dlatego też nie wybierajmy pochopnie najtańszego rozwiązania, czy takiego, które najbardziej nam się podoba pod względem wizualnym.

Zapoznajmy się dobrze z wadami i zaletami różnego rodzaju basenów i poradźmy specjalistów, by mieć pewność, że basen przez długi czas będzie sprawiał nam przyjemność. Przeczytaj, jakie baseny ogrodowe są obecnie dostępne na rynku.

Baseny poliestrowe

To najtańsza opcja. Tego rodzaju baseny zbudowane są ze szklanego włókna, które pokrywa się specjalną powłoką poliestrową. Oprócz niskiej ceny ich niewątpliwą zaletą jest również prostota montażu. Baseny poliestrowe są prefabrykowane, producent dostarcza je w jednej części. To sprawia, że można je dość szybko zamontować, ale musimy być świadomi, że ten sposób budowane są jedynie mniejsze, prostsze baseny. Utrzymanie higieny w takim basenie nie powinno nam przysporzyć problemów.

Fot. Baseny ogrodowe na www.starpool-unipool.plFot. Baseny ogrodowe na www.starpool-unipool.pl

Baseny stalowe

Średnia półka cenowa. Są bardzo chętnie wybierane przez klientów, gdyż nie są tak drogie i skomplikowane w budowie jak baseny murowane, a mogą prezentować się naprawdę pięknie. Baseny stalowe dostępne są w kształcie okrągłym, owalnym lub ósemki. Powstają na bazie stalowego płaszcza, który pokrywany jest wkładem z folii. Warto je wyposażyć w urządzenia filtrujące. W ten sposób wejdziemy w posiadanie średniej wielkości, ładnie prezentującego się basenu. Będzie on prezentował się najlepiej, jeśli zostanie całkowicie wkopany w ziemię.

Baseny betonowe

Najdroższe, największe i najbardziej trwałe. Budowa tego rodzaju basenu jest poważną inwestycją. Nieckę zalewa się zbrojonym betonem, co sprawia, że basen jest bardzo trwały i może nam służyć przez wiele lat. W ten właśnie sposób budowane są najczęściej baseny w hotelach. Zarówno materiały, jak i budowa są w tym przypadku dość kosztowne, jednak ta metoda pozwala na powstanie dość imponujących basenów.